Tisková prohlášení - seznam

Informace TSK, a.s., k pádu lávky v pražské Troji

V sobotu 2. prosince 2017 krátce po poledni se v Troji zřítila lávka pro pěší, která je ve správě TSK, a.s. Při incidentu byli zraněni čtyři lidé. 

V současné době TSK, a.s., ve spolupráci s vyšetřovateli a soudním znalcem pracuje na objasnění příčin. Naše společnost, jako správce zmíněné lávky, dostála všem svým povinnostem. Bylo nám známo, že lávka vykazuje určité technické nedostatky, její stav ovšem nebyl vyhodnocený jako havarijní. Kontrola lávky probíhala dvakrát ročně, poslední se uskutečnila před třemi týdny. Zejména v důsledku enormního zatížení během povodní v roce 2002 a 2013 byla lávka online monitorovaná každé dvě minuty. Žádné indicie technického charakteru nebyly indikovány.

Naši společnost tento incident velice mrzí, cítíme se zraněnými a jejich rodinami. Všem Pražanům se omlouváme za vzniklé komplikace.
V tuto chvíli musíme vyčkat na výsledky vyšetřování, které by měly odhalit příčinu pádu lávky. To umožní následně přijmout odpovídající opatření z naší strany, případně vyvodit konkrétní odpovědnost. 
 
Na základě rozhodnutí generálního ředitele Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s. Petra Smolky je odvolán z funkce vedoucího oddělení mostů pan Jan Zemánek a do konce vyšetřování bude pověřen vedením týmu mostařů někdo jiný.