Tisková prohlášení - seznam

Praha je připravena na novoroční úklid 2018

Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. (TSK) připravila, spolu s dodavatelem, plán novoročního úklidu centra města po silvestrovských oslavách, který bude zajišťovat sto pracovníků ručního čištění a více než třicet strojů a další techniky. Na pravém břehu Vltavy bude uklizena plocha o výměře 134 tis. m2 a na levém břehu pak 41 tis. m2.

Pokud to bude technicky možné, začne úklid ve tři hodiny na Václavském, Hradčanském náměstí a na dalších klíčových místech, kde bývají oslavy největší. Ostatní činnosti ve zbylých lokalitách odstartují nejpozději v pět hodin ráno. V případě, že nezačne sněžit, skončí hrubý úklid nejpozději v deset hodin dopoledne a všechny komunikace budou dočištěny maximálně do 17 hodin.

V případě, že Prahu zasype sníh, může se úklid protáhnout až o 48 hodin. Při této variantě počítáme i s průběžným odvážením sněhu na náplavku Na Františku, kde se budou odstraňovat nečistoty.

TSK, a.s. se zaměří na úklid Václavského náměstí a přilehlých ulic, pěší zóny v dolní části Václavského náměstí a navazujících komunikací, Staroměstského náměstí, Královské cesty, Karlova mostu, Malostranského náměstí, Nerudovy ulice nebo Hradčanského náměstí a dalších míst, kde se konají oslavy přímo v ulicích. (viz mapa níže)

Rozmístění kontejnerů (12 ks) (Viz obrázek níže)
Václavské náměstí                   5 kontejnerů (2x střední část, 2x dolní část, 1x ul. Krakovská)
Opletalova                               1 kontejner (u Václavského nám.)
Staroměstské náměstí              2 kontejnery (1x u památníku J. Husa, 1x u ul. Železná)
Křižovnická                              1 kontejner
Havelská                                  1 kontejner
Mostecká                                 1 kontejner
Malostranské náměstí               1 kontejnery (horní část)