Tisková prohlášení - seznam

TSK kvůli ochraně zdraví byla nucena uzavřít park v Thákurově ulici

Vstup do parku v ulici Thákurova v úseku Evropská – Seminární je kvůli bezpečnosti uzavřen. Rovněž je v této lokalitě omezeno parkování v místech přiléhajících k parku. „Tento krok nás netěší, ale kvůli ochraně zdraví lidí i jejich majetku je nezbytný. Část stromů v parku je totiž ve velmi špatném stavu a hrozí jejich pád,“ uvedl mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy Tomáš Mrázek.

TSK se o obnovu stromořadí snaží již několik let. Stav dvanáct lip byl odborníky vyhodnocen jako kritický. „Bohužel některá občanská sdružení se neustále odvolávají proti rozhodnutí příslušných úřadů umožnit pokácení stromů a oddalují tak obnovu parku. TSK jako správce příslušného pozemku na rozdíl od občanských sdružení nese odpovědnost za případné škody na majetku i zdraví lidí. Proto jsme se rozhodli k tomuto nepopulárnímu, ale nutnému kroku,“ zdůraznil Mrázek.

K uzavření parku i parkovacích míst má TSK pravomocné rozhodnutí Odboru dopravy a životního prostředí Městské části Praha 6. Jeho platnost je zatím do 30. června 2011. Pokud do této doby nebude ukončeno odvolací řízení o povolení kácení stromů, bude TSK žádat jeho prodloužení.