Tisková prohlášení - seznam

Intenzivní bloková čištění se vrací do ulic, TSK doporučuje aktivovat službu TSK-INFO

S koncem prázdnin se do pražských ulic vrací intenzivní bloková čištění vybraných lokalit. „V letních měsících jsme s ohledem na dovolené tempo trochu zmírnili, ale v těchto dnech se do ulic již vracíme v plné síle,“ sdělil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy. „Blokové čištění ulic bude probíhat až do konce října,“ dodal.

 

TSK proto vyzývá motoristy, aby bedlivě sledovali dopravní značení přímo na komunikacích, informace na webových stránkách i v radničních listech příslušných městských částí. „Majitele automobilů žádáme, aby respektovali dopravní značení,“ zdůraznil Mrázek.

 

Možností, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění, je služba TSK info. „Jedná se o bezplatnou službu. Uživatel po registraci dostane do zadané adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvolené ulici či ulicích vždy týden a jeden den před samotným čištěním,“ dodal Mrázek. Zájemci naleznou odkaz na službu TSK info na přímo na hlavní stránce společnosti www.tsk-praha.cz. K aktivaci služby je nutná registrace, po vyplnění registračního formuláře je zájemci zaslán e-mail na adresu jím uvedenou v registračním formuláři se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastaví zasílání požadovaných informací. Za zasílání informací uživatelé nic neplatí.

 

Podrobné informace o blokových čištěních v dané lokalitě lze nalézt také na  www.tsk-praha.cz v odkazu „Čištění komunikací“. „Uživatel si může zadat buď název ulice a následně se objeví datum, kdy se blokové čištění uskuteční, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny ulice, ve kterých budou práce probíhat,“ vysvětlil Mrázek. Data z webu však mají pouze informativní charakter, směrodatné je značení přímo v ulicích. Tam se značka zákaz zastavení s příslušným datem a časovým úsekem objeví sedm dní před plánovaným čištěním.