Tisková prohlášení - seznam

S TSK BEZPEČNĚ DO ŠKOLY

27. srpen 2020 – První zářijový den bude pro většinu dětí a studentů návratem do školních lavic po několikaměsíční přestávce zaviněné koronavirovou krizí. TSK během ní nijak neomezila svoji práci, a tak na desítkách míst v Praze čeká děti bezpečnější cesta do školy.

 

První týden nového školního roku bude pro mnoho dětí velice náročný, a to zejména po dlouhé pauze, kterou si vynutila pandemie covidu-19. Po dlouhých prázdninách budou mít děti mnoho zážitků, a tak jejich pohyb na přechodech pro chodce nebo po chodnících může být neopatrný, chaotický a nebezpečný.

 

V úterý 1. září půjdou do školy poprvé i prvňáčci, kteří se silničním provozem a s bezpečným chováním na cestě do školy a ze školy nemají žádné zkušenosti. Technická správa komunikací v rámci programu BESIP i letos realizovala řadu stavebních úprav přechodů pro chodce v blízkosti škol, pro bezpečnou cestu dětí do školních lavic.“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr. Současně se v posledních měsících ještě více než obvykle zaměřila na kontrolu a obnovu těchto kritických přechodů i dalšího vodorovného dopravního značení, které upozorňuje na pohyb dětí.

 

Během prvních osmi měsíců letošního roku se zrealizovalo několik desítek stavebních úprav, které zlepšují bezpečnost chodců, a z toho je zhruba desítka ukončených stavebních akcí přímo v blízkosti škol nebo v jejich okolí.

 

Příkladem je úprava komunikace u ZŠ v ulici Pod Marjánkou, Praha 6. Práce na stavbě zahrnovaly realizaci zvýšené plochy komunikace mezi dvěma přechody před základní školou. Rozšíření chodníku před základní školou a vytvoření parkovacího zálivu pro cca 4 vozidla. Přisvětlení obou přechodů pro chodce. Nových zpomalovací prahů a přechodů se dočkali také školáci na křížení Náměstí Bratří Synků a Sezimovy ulice, ve Wassermanově ulici, na Vídeňské ulici u zastávky U Tří svatých, a na dalších místech. Velkými úpravami prochází také okolí základní školy v ulici Nepomucká na Praze 5, kde byly realizovány nové stavební prahy. TSK také v ulici Jeseniova, na žádost Městské části Praha 3, zrealizovala zvýšení křižovatky v blízkosti mateřské a základní školy s úpravou nároží se zřízením míst pro přecházení.

 

Fotografie staveb naleznete v odkaze - ZDE

Obecné informace o programu BESIP - ODKAZ NA WEB MHMP

 

V průběhu roku, a především v období před začátkem toho školního, TSK v rámci běžné údržby obnovila také už existující dopravní značení u více než padesátky dalších přechodů, včetně nápisů POZOR DĚTI a dalšími varovným dopravním značením.