Tisková prohlášení - seznam

Motoristé měli loni rekordní zájem o parkoviště P+R

Zájem o síť parkovišť P+R, kterých je nyní na území města 17 o celkové kapacitě přes tři tisíce míst, se v loňském roce výrazně zvýšil. V roce 2009 zde parkovalo 891 100 vozidel. „To je o téměř sto tisíc více než v roce předchozím,“ informoval Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy.

Nejvyužívanější parkovištěm bylo P+R Chodov u brněnské dálnice D1 (213 900 vozů), následovaly Letňany u stejnojmenné konečné stanice metra trasy C (149 600 vozů) a třetí příčku obsadilo parkoviště Černý Most I (125 400 vozů).

„Parkoviště P+R jsou vhodnou alternativou k často přeplněným příjezdovým komunikacím do centra. Většina z nich se nachází v těsné blízkosti stanic metra či u nádraží Českých drah,“ zdůraznil Mrázek a dodal: „Navíc celodenní parkovné činí pouhých deset korun, což je ve srovnání s komerčními parkovišti nebo poplatkem za odtah špatně zaparkovaného automobilu naprosto zanedbatelná částka.“

 Aktuální informace o obsazenosti parkovišť P+R mohou motoristé nalézt na hlavní stránce dopravního portálu TSK.

Další možností je aktivovat si službu TSK info, která nabízí zdarma zasílání dat do e-mailu. Množství a četnost zasílaných dat o P+R si každý uživatel může nastavit podle své potřeby. Může si vybrat zasílání informací z jedno, z několika či ze všech parkovišť. Zároveň si určí v jaký den (lze si nastavit jednotlivé dny, pracovní dny, víkendy či celý týden) a kdy chce aktuální informace zasílat. „Může to být i několikrát za den. Jediným omezením je frekvence po deseti minutách,“ vysvětlil Mrázek.

 

Zájemci naleznou odkaz na službu TSK info na www.tsk-praha.cz. K aktivaci služby je nutná registrace, po vyplnění registračního formuláře je zájemci zaslán e-mail na adresu jím uvedenou v registračním formuláři se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastaví zasílání požadovaných informací.

 

Počet parkující automobilů na P+R

2005          481 800

2006          591 900

2007          627 000

2008          793 100

2009          891 100