Tisková prohlášení - seznam

Zatěžovací zkoušky Hlávkova mostu o víkendu omezí dopravu

O víkendu 16. a 17. března uskutečníme další zatěžovací zkoušky Hlávkova mostu. Ty ověří stav a zatížitelnost jeho jednotlivých částí v rámci celkové diagnostiky a přípravy jeho opravy. Měření začne v sobotu v ranních hodinách a potrvá až do nedělní noci.

Po dynamických zkouškách na konci ledna pokračujeme ve zjišťování celkového stavu soumostí Hlávkova mostu. O víkendu provedeme statické zátěžové zkoušky novějších mostů SO201 a SO202 a mostu SO203 (V-011). Na mostě SO203 (V-011) navíc proběhne ještě dynamická zátěžová zkouška.

„Na jeden víkend je to program velice nabitý, ale chtěli jsme minimalizovat dopravní omezení, a proto jsme se rozhodli jednotlivé zkoušky sloučit do pouhých dvou dní,“ říká Petr Smolka, generální ředitel TSK.

VIDEO O VZNIKU SOUMOSTÍ HLÁVKOVA MOSTU

DOPRAVNÍ OMEZENÍ

"Doprava bude vedena po starém mostě. Řidiči ve směru od centra budou přejíždět přes tramvajový pás do protisměru. Bude zde jeden a jeden jízdní pruh v každém směru. Uděláme vše pro to, abychom práce dokončili co nejdříve tak, aby řidiči v nedělní podvečer mohli opět jezdit v obvyklém režimu 2+2. Vše ovšem záleží na průběhu prací i na počasí," popisuje dopravní opatření Barbora Lišková z TSK.

Automobilová doprava

Jižní strana mostu (jízdní pás ve směru z centra do Holešovic) bude po celý víkend uzavřena a doprava bude převedena do protisměru na severní stranu mostu, a to obousměrně, tedy v režimu 1+1. Dopravní opatření je navrženo tak, že nebylo nutné uzavřít žádný ze sjezdů nebo nájezdů na most.

Městská hromadná doprava

V souvislosti se zatěžovacími zkouškami dojde k výluce tramvajového provozu na Hlávkově mostu. Ta se dotkne tramvajové linky číslo 14, která bude mezi Vltavskou a Masarykovým nádraží odkloněna po dobu zkoušek přes Strossmayerovo náměstí, Dlouhou třídu a Náměstí Republiky.