Tisková prohlášení - seznam

Evropskou čekají opravy! Pražané se musí připravit na dopravní komplikace

Prahu 6 a především hlavní tah směrem na letiště a na Kladno čeká na podzim a v zimě zásadní dopravní omezení. Technická správa komunikací tu bude z důvodu oprav vozovky po částech uzavírat Evropskou ulici. Práce začnou ve středu 25. září a dokončeny budou na konci roku, v případě nepříznivých klimatických podmínek na jaře 2020. Vzhledem k délce opravovaného úseku se dopravní omezení rozdělí vždy na tři etapy, a to jak ve směru do centra, tak směrem k letišti.

„Evropská je páteřní komunikací hlavního města ve směru na letiště a dále na severozápad republiky. Protíná Prahu 6 od Dejvic až na hranici Prahy. Místo úplné uzavírky jsme se proto rozhodli pro částečné uzavírání v místech, kde to bude nezbytné, a práce jsme rozdělili do tří etap. V první etapě necháme opravit úsek od Thákurovy po Šáreckou ulici ve směru z centra. Od středy 25. září do 11. října se tudy proto bude projíždět pouze jedním jízdním pruhem,“ vysvětluje tisková mluvčí TSK Barbora Lišková.

Od soboty 12. října pak začnou práce na druhé etapě ve stejném směru (k letišti), tedy v úseku od Šárecké po ulici Na Sekyrce. Řidiči v této etapě pojedou jedním jízdním pruhem vyhrazeným v protisměru. Stejné omezení se týká i třetí etapy, kdy se nového povrchu dočká vozovka mezi ulicemi Na Sekyrce a Vilímovská.

„Na Evropské opravujeme téměř dva kilometry dlouhý úsek. Musí se zde nejdříve odstranit staré vrstvy vozovky, měřicí body a otvory po sanačních vrtech, které tu zbyly z doby ražby metra. Poté se položí nový asfaltový povrch a na silnici necháme nanést nové vodorovné značení,“ popisuje postup prací Barbora Lišková.

Termín prací byl s ohledem na spojení centra města s letištěm zvolen mimo vrcholící letní turistickou sezonu. Práce v protisměru, tedy cestou do centra (k Vítěznému náměstí), začnou mezi Gymnasijní ulicí a Šáreckou. Datum zahájení je zatím nejisté a je závislé zejména na počasí. Následovat budou práce v úseku od Šárecké po Hadovka Office Park a zakončí se etapou od této kancelářské budovy po Horoměřickou ulici. Dokončení se plánuje na konec roku. Kvůli možné nepřízni počasí se ale práce mohou protáhnout až do jara 2020, po zimní stavební přestávce.

Na Evropské třídě se pracovalo i v minulých letech, práce probíhaly v navazujícím úseku a končily až u mimoúrovňového křížení s Pražským okruhem.

POSTUP OPRAV A DOPRAVNÍCH OMEZENÍ V EVROPSKÉ ULICI

 1. Směr z centra (k letišti)
 1. etapa: uzavřen vždy jeden jízdní pruh v úseku Thákurova–Šárecká
  1. První fáze 25. 9. – 5. 10. 2019, uzavřen pravý jízdní pruh;

doprava vedena levým jízdním pruhem

 1. Druhá fáze 6. 10. – 11. 10. 2019, uzavřen levý jízdní pruh;

doprava vedena pravým jízdním pruhem

 1. etapa: uzavřeny oba jízdní pruhy v úseku Šárecká – Na Sekyrce;

od 12. 10. 2019 bude doprava převedena do jednoho jízdního pruhu v protisměru

 1. etapa: uzavřeny oba jízdní pruhy v úseku Na Sekyrce – Vilímovská;

doprava bude převedena do jednoho jízdního pruhu v protisměru

 1. Směr do centra (k Vítěznému náměstí)
 1. etapa: uzavřen vždy jeden jízdní pruh v úseku Gymnasijní–Šárecká
  1. První fáze – uzavřen pravý jízdní pruh;

doprava vedena levým jízdním pruhem

 1. Druhá fáze – uzavřen levý jízdní pruh;

doprava vedena pravým jízdním pruhem

 1. etapa: uzavřeny oba jízdní pruhy v úseku Šárecká – Hadovka Office Park;

doprava bude převedena do jednoho jízdního pruhu v protisměru

 1. etapa: uzavřeny oba jízdní pruhy v úseku Hadovka Office Park – Horoměřická;

doprava bude převedena do jednoho jízdního pruhu v protisměru