Tisková prohlášení - seznam

Most Za elektrárnou prochází rekonstrukcí

Kompletní rekonstrukcí prochází v těchto týdnech most Za elektrárnou, který přetíná plavební kanál Vltavy a spojuje Stromovku s Císařským ostrovem.

„Most nebyl již od začátku devadesátých let minulého století v dobré kondici. Jeho stav ještě zhoršily povodně z roku 2002. Proto jsme přistoupili k jeho celkové opravě,“ podotkl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. města Praha, investora stavby. „Práce začaly v polovině července a jejich konec je naplánován na závěr letošního roku,“ dodal.

V současné době je odstraněna původní konstrukce mostu a odbourávají se opěry. Vozovka mostu se oproti původním stavu rozšíří na sedm metrů, stejně tak se rozšíří i chodníky po obou stranách, a to na dva a půl metru. Výška mostu nad plavební hladinou dosáhne 5,3 metru, původní výška byla 4,5 metru.

Most Za elektrárnou byl vybudován v roce 1913, poslední výraznější rekonstrukcí prošel v roce 1959. I když je most po celou dobu své rekonstrukce uzavřen Císařský ostrov odříznut není. Objízdná trasa vede přes most v areálu Čistírny odpadních vod v Bubenči. Tam se motoristé od holešovického Výstaviště dostanou ulicemi U Výstaviště – Dukelských hrdinů – Strojnická – Veletržní – Korunovační – Pod kaštany – Československé armády – Vítězné náměstí – Jugoslávských partyzánů – Podbabská – Papírenská.