Tisková prohlášení - seznam

Bezbariérové přechody a zastávky na Vršovické

Začátkem dubna 2016 se Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) připojuje k akci rekonstrukce tramvajové trati v ulici Vršovická, kterou realizuje Dopravní podnik hl. m. Prahy. Jedná se o provedení bezbariérových úprav chodníků, zbudování vysazených ploch v oblasti přechodů přes tramvajovou trať, přechodů pro chodce a revitalizaci zastávky Průběžná.
 
„Odstraňování barier patří k mým prioritám, proto plánujeme v tomto roce investovat desítky milionů koron do projektů Praha bez bariér, které jsme si definovali i v Koncepci odstraňování bariér ve veřejné hromadné dopravě v Praze. Při realizaci klademe důraz na systematické řešení odstranění bariér, a to nejen pro zdravotně znevýhodněné občany, ale třeba i pro rodiče s kočárky, kteří se pohybují po Praze a v MHD,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek, radní pro dopravu.
 
„Stavbu koordinujeme s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a dalšími investory a navazujeme na již probíhající práce,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK a dodává; „jedná se o velmi koordinačně náročnou rekonstrukci, která je řešena jednak v rámci projektu Praha bez bariér a dále jsou její součástí i další akce, jako například revitalizace zastávky Průběžná, homogenizace vozovky v Olšinách a výstavba světelného signalizačního zařízení v křižovatkách V Olšinách X Pod Rapidem a V Olšinách x Průběžná.“ 
 
V 3 - 10/2016 se jedná o práce v následujících devíti lokalitách:
1) ul. Perucká – nový ostrůvek a úprava obou nároží;
2) vjezd „LIDL“ – vysazené plochy u tramvajové trati;
3) zast. Bohemians – vysazená plocha u tramvajové trati v jižní vozovce;
4) křižovatka s ul. Oblouková – úprava všech nároží;
5) zast. Koh-i-noor – úprava na obou chodnících;
6) přechod u ÚMČ Prahy 10 – úpravy na obou chodnících, vysazená plocha před ÚMČ;
7) ul. Gruzínská – úpravy chodníků v návaznosti na přechod na zast. Slavia;
8) ul. Kišiněvská – úpravy chodníků v návaznosti na přechod na zast. Slavia;
9) ul. Karpatská – úpravy chodníků v návaznosti na přechod na zast. Kubánské náměstí;
 
Dopravní omezení:
Částečná uzavírka komunikace.
 
Více informací: