Tisková prohlášení - seznam

TSK osadila riziková místa tlumiči nárazů

Technická správa komunikací hl. města Prahy v posledních dnech nainstalovala tři nové tlumiče nárazů na nejvíce zatížených komunikacích v metropoli. Tlumiče se nově objevily na Jižní spojce u obou sjezdů na Modřanskou ulici a na Strakonické u sjízdné rampy ve směru na Zbraslav.

„Po těchto komunikacích denně projedou desítky tisíc osobních a nákladních automobilů. Instalací tlumičů na rizikových místech jsme výrazně zvýšili bezpečnost motoristů,“ uvedl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí TSK.

 

Kromě tří nových lokalit se mohou řidiči s tlumiči nárazů setkat také na Jižní spojce na výjezdu na ulici 5. května, Strakonické – výjezd na Barrandov, na 5. května u sjezdu na Jižní spojku, dále pak před Zlíchovským tunelem a tunelem Mrázovka ve směru do centra a na ulicích Cínovecká, Čuprova a na Štěrboholské radiále. „Cena jednoho tlumiče se pohybuje od dvou set do tří set padesáti tisíc korun podle toho na jakou rychlost nárazu je konstruován,“ podotkl Mrázek.

 

Charakteristika:

„Tlumiče nárazů jsou kategorií dopravního zařízení, která slouží v nebezpečných místech, dopravních stínech na odbočeních, k ochraně portálů návěstí a k ochraně dalších překážek jako preventivních záchytný systémů vozidel s účinností ochrany zdraví a majetku.“