Tisková prohlášení - seznam

TSK zahájila bloková čištění pražských ulic, informace lze získat zdarma přímo do e-mailu

Technická správa komunikací hl. města Prahy odstartovala bloková čištění ulic – tedy komplexní strojní i ruční úklid vozovek spojený s případným odtahem automobilů.

„Denně budeme čistit až sedm bloků, což představuje řádově desítky ulic. Intenzivní úklid bude probíhat až do začátku letních prázdnin. V červenci a srpnu tempo zvolníme, v plné síle se do ulic vrátíme opět na přelomu srpna a září. Bloková čištění pak skončí v závěru října,“ informoval tiskový mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

TSK vyzývá motoristy, aby bedlivě sledovali dopravní značení přímo na komunikacích, informace na webových stránkách i v radničních listech příslušných městských částí. „Majitelům automobilů doporučujeme respektovat dopravní značení. Nám tím ulehčí práci. Sami se pak vyhnou případnému odtahu vozidla a následné finanční sankci,“ zdůraznil Mrázek.

Možností, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění, je služba TSK Info. „Jedná se o bezplatnou službu. Uživatel po registraci dostane do zadaného adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvolené ulici či ulicích vždy týden a jeden den před samotným čištěním,“ dodal Mrázek. Zájemci naleznou odkaz na službu TSK Info přímo na dopravním portálu společnosti TSK-Praha. K aktivaci služby je nutná registrace, po vyplnění registračního formuláře je zájemci zaslán e-mail na adresu jím uvedenou v registračním formuláři se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastaví zasílání požadovaných informací. Za zasílání informací uživatelé nic neplatí.

Kompletní harmonogram blokových čištěních je umístěn na dopravním portálu přímo na hlavní stránce  odkazu „Čištění komunikací“. „Uživatel si může zadat buď název ulice a následně se objeví datum, kdy se blokové čištění uskuteční, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny ulice, ve kterých budou práce probíhat,“ vysvětlil Mrázek. Data z webu však mají pouze informativní charakter, směrodatné je značení přímo v ulicích. Tam se značka zákaz zastavení s příslušným datem a časovým úsekem objeví sedm dní před plánovaným čištěním.

Odtah vozidel provádí Správa služeb Městské police hl. m. Prahy. Odtažená vozidla tak budou mířit na některé odtahové parkoviště Správy služeb. Seznam parkovišť s přesným popisem jejich umístění, telefonickými kontakty i možností zjistit kam a zda vůbec bylo vozidlo odtaženo lze nalézt na webových stránkách Městské police http://www.mppraha.cz/. Za odtah vozidla motorista zaplatí 1300 korun, za první den parkovného na odtahovém parkovišti 150 korun a za každý následující den pak 200 Kč.