Tisková prohlášení - seznam

Praha bude mít další bezbariérové zastávky

Ve středu 5. července 2015 se připojí Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) k rekonstrukci tramvajové trati, kterou provádí Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), výstavbou tramvajových zastávek z programu Praha bez bariér a úpravou přilehlých chodníků v ulici Na Zlíchově. Plánované ukončení je 30.9.2015.
 
„Program ‚Praha bez bariér ‘, do kterého tato úprava tramvajových zastávek spadá, vnímám jako prioritní a snažím se ho proto v maximální míře podporovat. Jsem rád za každý krok, kterým se podaří ulehčit pohyb po Praze všem handicapovaným, ale i maminkám s kočárky či seniorům s omezenou pohyblivostí. Zároveň však není čas jásat, ale pokračovat, protože je před námi v tomto směru ještě hodně práce," uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). 
 
Jedná se o výstavbu bezbariérových tramvajových zastávek a úpravu části chodníku v délce 380 metrů. 
 
„Tramvajové zastávky budou řešeny formou mysu, kdy přístup do tramvajové soupravy bude jednoduší a výška tohoto mysu je navržena tak, aby korespondovala s nástupní výškou tramvaje,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK.
 
Povrch zastávek bude z litého asfaltu. Dále TSK plánuje posunutí přechodů pro chodce v okolí zastávek a nové chodníky i vjezdy také z litého asfaltu. 
 
Celá rekonstrukce se realizuje v koordinaci s rekonstrukcí tramvajové trati, kterou provádí DPP.