Tisková prohlášení - seznam

Oprava rampy z 5. května na Jižní spojku si vyžádá vetší dopravní omezení

Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) provede opravu nájezdové rampy na ulici 5. května z Jižní spojky ve směru od lanového mostu. Součástí akce je výměna živičného krytu vozovky s použitím obrusné vrstvy tlumící hluk z dopravy, vyrovnávka spodní vrstvy vozovky, oprava mostních závěr a odvodnění komunikace.

 

Tato akce proběhne ve dnech od  30. 7. 2015 do  11. 8. 2015 a bude omezen provoz na komunikaci 5. května v úseku mezi ulicemi Ryšavého a Vyskočilova.

O rekonstrukci ramp jsme informovali již 16.7.2015 zde.

 

Dopravní omezení:

Provoz bude veden dvěma jízdními pruhy v každém směru, ve směru do centra bude  jeden jízdní pruh převeden do protisměru. Proto bude vedena  objížďka při částečném uzavření nájezdové rampy z ul. Hlavní na 5. května pro:

-       individuální automobilovou dopravu ve směru do centra po trase: Severní XI, Sliačská, Podle Kačerova, Michelská a dále po navazujících komunikacích

-       pro nákladní dopravu ve směru na Brno po ul. Spořilovská a na Plzeň po trase: Jižní spojka, Barrandovský most, Strakonická a Pražský okruh.  

 

„Navedení nákladní dopravy na ulici Spořilovská je pouze dočasným řešením v souvislosti se stavebními pracemi na nájezdových a sjízdných rampách na ul. 5. května, neboť jiná objízdná trasa není možná. Jde o rozhodnutí Magistrátu HMP Odboru dopravních agend, aby se po dobu uzavírek rozmělnila i nákladní doprava, protože při nájezdu z Jižní spojky na ulici 5. května dávají řidiči přednost na stopce a Jižní spojka by dle dopravních modelů byla naprosto neprůjezdná,“ uvedl šéf TSK Ladislav Pivac a dodává; „Dopravně inženýrské opatření bylo zpracováno v koordinaci s ostatními stavbami na Jižní spojce, 5. května a Štěroboholské spojce. Práce, při jejichž provádění dochází k dočasnému obnovení provozu nákladní dopravy po Spořilovské, bude trvat max. do 28.8 a momentálně jednáme o omezení nákladní dopravy alespoň v nočních hodinách, abychom tak Spořilovu ulevili.“
 

Z důvodu úplného uzavření nájezdové rampy z Jižní spojky na 5. května ve směru centrum ve dnech 8. 8. a 9. 8. 2015 bude vedena objízdná trasa pro IAD po trase Jižní spojka, Michelská, Vyskočilova a 5. května.