Tisková prohlášení - seznam

Zastávka Maniny bude bez bariér

Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. zahájila rekonstrukci zastávek Maniny v ulici Dělnická na Praze 7. V rámci projektu „PRAHA BEZ BARIÉR“ bude v obou směrech vybudována zastávka tzv. vídeňského typu. Toto dopravní řešení významně přispěje ke zlepšení komfortu obyvatel a jejich vyšší bezpečnosti ve frekventované lokalitě pražských Holešovic.

 

„Snažíme se vždy ve spolupráci s městskou částí najít optimální řešení pro danou lokalitu. Každá zastávka potřebuje individuální přístup s ohledem na její zatížení, okolní infrastrukturu a umístění v dané oblasti. Zastávky vídeňského typu jsou z našeho pohledu velmi dobrým řešením především tam, kde je silný provoz MHD a vysoký počet cestujících, protože vyvýšením oproti samotné komunikaci upřednostňují nejen komfort, ale i bezpečí lidí, kteří vstupují do komunikace,“ vysvětluje Petr Smolka, generální ředitel TSK a. s.

 

Zastávkou Maniny v Dělnické ulici projede denně celkem 946 tramvají linek 1, 2, 6, 25 a noční linky 94. Navíc je zastávkou autobusové linky 156 s frekvencí 30 minut. Rekonstrukce zastávek v obou směrech je plánována do poloviny prosince letošního roku a znamená investici ve výši 30 miliónů korun.

 

Praha bez Bariér – Komunardů, úprava zastávky Maniny, Praha 7

Termín: 1. 8. – 15. 12. 2018

- rekonstrukce tramvajových zastávek

- úsek: V Háji – Na Maninách

- uzavírka vozovky s omezením průjezdu automobilové dopravy po tramvajovém pásu

Finanční náklady: 33,0 mil. Kč

Zhotovitel: EUROVIA CS, a.s.