Tisková prohlášení - seznam

Bblokové čištění odstartovalo. TSK upozorňuje: Značku zákaz zastavení nikdo nezrušil!

Technická správa komunikací hl. m. Prahy zahájila blokové čištění komunikací – tedy komplexní strojní a ruční úklid. „Denně budeme čistit až sedm boků, což zahrnuje desítky ulic,“ uvedl mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

TSK bude provádět blokové čištění i přes verdikt Ústavního soudu. „Udržení čistoty města je pro nás prioritní. Blokové čištění je jednou z nejúčinnějších možností, jak zlepšit životní prostředí v metropoli. Proto žádáme řidiče, aby respektovali dopravní značku zákaz zastavení a svá vozidla přeparkovali,“ zdůraznil Mrázek. „Blokové čištění probíhá ve většině ulic dvakrát ročně. Doufáme, že je v možnostech motoristů v tyto dny vozidla přemístit. A především značku zákaz zastavení nikdo nezrušil. Při jejím nerespektování hrozí pokuta ze strany policie,“ dodal.

 

Značky zákaz zastavení s podtabulkou, kde bude uveden datum a čas, budou v ulicích rozmístěny vždy sedm dní před zahájením blokového čištění v konkrétní ulici.

 

Podrobné informace o blokovém čištění v dané lokalitě lze nalézt také na  www.tsk-praha.cz v odkazu „Čištění komunikací“. „Uživatel si může zadat název ulice a následně se objeví datum, kdy se blokové čištění uskuteční. Nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny ulice, ve kterých budou práce probíhat,“ vysvětlil Mrázek.

 

Možností, jak získat včasné informace o blokovém čištění, je také služba TSK info. „Jedná se o bezplatnou službu. Uživatel po registraci dostane do zadaného adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvolené ulici či ulicích vždy týden a jeden den před samotným čištěním,“ dodal Mrázek. Zájemci naleznou odkaz na službu TSK info přímo na hlavní stránce společnosti www.tsk-praha.cz. K aktivaci služby je nutná registrace, po vyplnění registračního formuláře je zájemci zaslán e-mail na adresu jím uvedenou v registračním formuláři se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení nastavit zasílání požadovaných informací. Za zasílání informací uživatelé nic neplatí.

Další informace:

Tomáš Mrázek - tiskový mluvčí TSK hl. m. Prahy

Tel.: 602 767 808, 257 015 527

E-mail:  tomas.mrazek@tsk-praha.cz