Tisková prohlášení - seznam

PRAHA ZPROVOZNILA CYKLOSTEZKU PROPOJUJÍCÍ METRO KAČEROV SE ZASTÁVKOU U LABUTĚ

Praha, 30. května 2024 Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) dnes zprovoznila novou cyklostezku o délce 900 metrů mezi metrem Kačerov a zastávkou U Labutě. Cyklostezka nahrazuje stávající pěší komunikaci podél ulice Michelská a Vídeňská stezkou pro chodce s povoleným vjezdem cyklistů, včetně jejího rozšíření. Stavba byla zahájena v dubnu 2024 a trvala dva měsíce.

"Dnes zprovozňujeme důležitý úsek nadřazené cyklotrasy A7 mezi stanicí metra Kačerov a cyklistickým uzlem U Labutě. Očekáváme, že cyklostezku bude denně využívat několik stovek cyklistů, kterým tato stezka usnadní přístup nejen na městskou hromadnou dopravu, ale propojí i další část oddělené cyklistické infrastruktury, která nám v Praze na mnoha místech ještě chybí. I proto držíme investice do cyklistické infrastruktury na stejné úrovni jako v minulých letech, přestože je městský rozpočet aktuálně zatížen vysokým počtem realizovaných staveb," zdůraznil náměstek primátora pro oblast dopravy Zdeněk Hřib.  

Cyklostezka je dlouhá 900 metrů a vede částečně parkem a částečně podél ulice Vídeňská/Michelská. Povrch je asfaltový a přechody a místa pro přecházení jsou bezbariérově upraveny. Součástí projektu je i přeložení kabelů DPP a PRE, návrh nového veřejného osvětlení a související sadové úpravy stávající zeleně.

„Z důvodu koordinace s rekonstrukcí a zkapacitněním železniční trati, kterou zde realizuje Správa železnic, zde zůstává minimálně do konce roku speciální přejezd pro těžkou techniku, který nám ochrání povrch nové cyklostezky. Byť se to může zdát nekomfortní, tak jsme nechtěli se zprovozněním otálet až do konce stavby trati,“ dodal Josef Richtr, náměstek generálního ředitele TSK.