Tisková prohlášení - seznam

Do Prahy dorazí intenzivní sněžení. Řidiči i chodci buďte opatrní !!

Prahu zřejmě čeká další zatěžkávací zimní zkouška. Dnes v noci a zítra ráno by na území metropole mělo podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu napadnout mezi deseti až dvaceti centimetry nového sněhu.

„Zítra ráno hrozí kvůli silnějšímu větru i tvorba sněhových jazyků,“ upozornil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. města Prahy.

Technická správa komunikací proto vyzývá motoristy i chodce ke zvýšené opatrnosti. „Sněžit by mělo opravdu intenzivně. Proto věřím, že řidiči budou ohleduplní nejen k sobě, ale ke svým kolegům, a nikdo z nich se nevydá do ulic města na letních pneumatikách,“ zdůraznil Mrázek.

TSK v souvislosti s předpovědí vyhlásila pro své dodavatelské společnosti pracovní pohotovost. Firmy jsou tak kdykoliv připraveni vyrazit na výzvu dispečinku TSK do pražských ulic.

TSK je zodpovědná za 2 282 kilometrů z více než tři a půl tisíce kilometrů komunikací na celém území metropole. Za zbytek jsou zodpovědní ostatní správci. V metropoli jsou komunikace podle své důležitosti rozděleny do tří základních kategorií. U nejvýznamnějších dopravních tepen zařazených do I. pořadí má TSK ke zmírnění závad ve sjízdnosti čtyři hodiny od výjezdu techniky. Místní komunikace zařazené do II. a III. pořadí přicházejí na řadu až po ošetření nadřazených komunikací.

Hlavními smluvními partnery jsou společnosti Pražské služby, Ipodec – čisté město a Martin Javůrek – Eko-Patrol. Pro komunikace prvního pořadí mají dodavatelé k dispozici 69 sypačů a pro komunikace druhého a třetího pořadí 55 strojů. Pro potřeby Integrovaného záchranného systému a Dopravního podniku jsou dále k dispozici 2 sypače.  Ve strojovém parku jsou také dvě sněhové frézy.