Tisková prohlášení - seznam

Na mostu ve Vršovicích se bude pracovat v noci

Rekonstrukce mostu mezi ulicemi Moskevská a Bohdalecká v desáté městské části, jenž se nalézá nad seřaďovacím kolejištěm nádraží Praha-Vršovice, postoupila do další fáze, která si vyžádá práce v noci.

„Správa železniční dopravní cesty nám kvůli zachování provozu povolila výluky pouze v nočních hodinách,“ vysvětlil Tomáš Mrázek, tiskový  mluvčí Technické správy komunikací hl. města Prahy. „Bohužel práce přinesou zvýšenou hlučnost, kterou vzhledem k prováděným činnostem nelze i přes přijatá opatření výrazněji zmírnit,“ dodal.

TSK ve spolupráci s dodavatelem již pomocí letáků informovala obyvatele v těsné blízkosti stavby o zvýšení hluku v nočních novinách. „Občanům se za komplikace ještě jednou omlouváme,“ uvedl Mrázek.

Výluka na železniční trati a s tím spojené noční práce budou probíhat v následujících termínech: od 17. do 20. 8, od 22. do 27. 8 a od 29. 8 do 1. 9. vždy od 22 do 6 hodin a od 9. do 20. 9 vždy 21,40 do 5,30 hodin.

Rekonstrukce nýtovaného mostu, který je z roku 1914, začala v polovině dubna a skoční do konce listopadu letošního roku. Po dobu rekonstrukce je most pro automobilovou i pěší dopravu zcela uzavřen. Objízdná trasa vede přes ulice Vršovická a U Slavie.