Tisková prohlášení - seznam

TRADIČNÍ BLOKOVÉ ČIŠTĚNÍ PRAHY ODSTARTUJE PO VELIKONOCÍCH

Praha 25. března 2024 Blokové čištění v ulicích hlavního města odstartuje jako každá rok na začátku dubna. První bloky jarní části se začnou uklízet v úterý 2. dubna 2024 po Velikonocích. Podzimní část čištění pak odstartuje koncem srpna a skončí v listopadu, a to i s úklidem spadaného listí. Technická správa komunikací (TSK) každoročně zajišťuje úklid chodníků a vozovek, které jsou zařazeny do systému blokového čištění. Uklízí se i v rabátkách stromů a v pásech komunikační zeleně, tedy v celém uličním prostoru. Tradičně půjde o celkový strojní i ruční úklid ulic po zimním období, kdy se odstraní zejména zbytky posypového materiálu a další nečistoty, které by během letních měsíců zvyšovaly v ulicích prašnost.

Stejně jako v minulých letech budou řidiči muset během čištění přeparkovat svá vozidla.  Na čištění je upozorní dopravní značení, které se v ulicích objeví vždy v týdenním předstihu. Jedná se o přenosné značky „Zákaz zastavení“, kde je na dodatkové tabulce uveden důvod umístění a datum s časem čištění od 8.00 do 15.00 hodin. V některých blocích se používá i přenosné dopravní značení „Zóna s dopravním omezením“ a „Konec zóny s dopravním omezením“, které v některých místech nahradí velkou řadu přenosných dopravních značek „Zákaz zastavení“ s dodatkovou tabulkou. Jedná se příkladně o parkovací plochy s omezeným počtem vjezdů.

Informace o blokovém čištění v každé lokalitě lze nalézt na webových stránkách TSK – ZDE. Uživatel tu najde termíny čištění po zadání konkrétního názvu ulice do vyhledávače nebo může využít mapu, v níž lze zobrazit čištěné ulice a jejich okolí nejen podle lokality, ale i podle data, během kterého bude čištění probíhat.

Mimo sledování přenosného dopravního značení a vyhledání informace na webu nabízí TSK i další možnost, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění. Je jí služba TSK-INFO a odkaz na ni najdou zájemci na hlavní stránce webu společnosti (www.tsk-praha.cz). K aktivaci služby stačí jednoduchá registrace, kdy je po vyplnění registračního formuláře zájemci zaslán e-mail se žádostí o autorizaci. Po jejím provedení se uživatel může přihlásit a poté si nastavit zasílání požadovaných informací. Tuto službu nabízí TSK bezplatně.