Tisková prohlášení - seznam

Práce TSK a DPP přeruší na deset dní provoz na Smetanově nábřeží

V rámci akce „Praha bez bariér – Smetanovo nábřeží“ bude Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) od soboty 15. dubna 2023 od ranních hodin realizovat dokončovací práce na rekonstrukci celého uličního prostoru Smetanova nábřeží, jejíž hlavní část proběhla v loňském roce. V aktuální etapě, která proběhne v úseku mezi ulicemi Národní a Betlémská, TSK provede přeložky stávajících stožárů veřejného osvětlení a trakčního vedení, kromě toho postaví 10 nových a odstraní šest stávajících trakčních stožárů, s čímž je zároveň spojena i úprava dráhových kabelů a sanace stávající kanalizace. Ty bude TSK realizovat i v úseku Betlémská – zastávka Karlovy lázně.

 

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) této výluky využije k tomu, aby na tramvajové trati v daném úseku Smetanova nábřeží provedl výřezy kolejnic, opravy asfaltových povrchů i dláždění a elektrického ohřevu výhybek. Práce na Smetanově nábřeží potrvají do pondělí 24. dubna 2023 do zhruba půlnoci. DPP se ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a dotčenými firmami podařilo všechny akce v ulici Dukelských hrdinů a na Smetanově nábřeží zkoordinovat do jednotného termínu od soboty 15. dubna 2023 od cca 6:00 do pondělí 24. dubna 2023 do zhruba půlnoci.

 

Je třeba počítat s omezením dopravy (opravujeme.to) a výlukou tramvajového provozu (https://www.dpp.cz/omezeni-a-mimoradne-udalosti/detail/17409)