Tisková prohlášení - seznam

P+R na Palmovce skončilo, k dispozici je velkokapacitní parkoviště v Letňanech

Parkoviště P+R na Palmovce ukončilo svůj provoz 30. září 2012. Toto parkoviště patřilo dlouhodobě k nejméně využívaným z celé sítě P+R, jeho celoroční obsazenost se pohybovala lehce nad dvaceti procenty. „Motoristé si k tomuto parkovišti cestu nenašli. Na jeho ploše se v následujících měsících začne stavět projekt Nová Palmovka, kde bude k dispozici i několik stovek parkovacích míst,“ uvedl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy.

Městská část Praha 8 s ukončením provozu souhlasí. „Parkoviště P+R do širšího centra města nepatří. Lidé dojíždějící za prací ze středních Čech či návštěvníci Prahy mají parkovat na okraji metropole a pak využívat městskou hromadnou dopravu,“ uvedl místostarosta Prahy 8 Ondřej Gros.

TSK doporučuje motoristům využívat velkokapacitní parkoviště P+R v Letňanech v těsné blízkosti stejnojmenné konečné zastávky metra trasy C. „Letňanské P+R má kapacitu 633 míst a průměrné je obsazené ze 75 procent. Takže se motoristé nemusejí obávat, že by tam nenašli volné místo,“ uvedl Mrázek. TSK navíc připravuje výstavbu nového P+R na Černém Mostě. Bude se jednat objektové parkoviště s kapacitou přes 800 míst.