Tisková prohlášení - seznam

Silničáři v Praze mají za sebou první ostrý výjezd

K prvnímu ostrému výjezdu letošní zimní sezóny dnes vyrazily sypače Technické správy komunikací hl. města Prahy. „Ve 4,42 hod. jsme dali dodavatelům pokyn k výjezdu techniky na komunikace prvního pořadí. Do terénu zamířilo 69 strojů,“ sdělil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí TSK. „Na zmírnění závad ve sjízdnosti na komunikacích prvního pořadí máme čtyři hodiny. Všechny zákonného limity jsme splnili,“ zdůraznil.

TSK vyzývá řidiči k opatrnosti. „Žádáme motoristy, aby si uvědomili, že i do hlavního města dorazila zima. Svoji jízdu by tak měli přizpůsobit stavu vozovky,“ podotkl mluvčí TSK. I v Praze musí být samozřejmostí zimní pneumatiky. „Vyzýváme motoristy pokud ještě nemají zimní obutí, aby si urychleně zajistili výměnu pneumatik,“ řekl Mrázek.

 Hlavními smluvními partnery jsou společnosti Pražské služby, Ipodec – čisté město a Martin Javůrek – Eko-Patrol. Pro údržbu komunikací prvního pořadí má TSK k dispozici 69 sypačů a na komunikace druhého a třetího pořadí 55 strojů. Pro potřeby Integrovaného záchranného systému a Dopravního podniku jsou dále k dispozici 2 sypače. Problémy s navátým sněhem jsou připraveny řešit dvě sněhové frézy. Pro případ kalamitní situace má TSK s velkými stavebními společnostmi domluveno poskytnutí těžké techniky.

 TSK je zodpovědná za 2 288 kilometrů z více než tři a půl tisíce kilometrů komunikací na celém území metropole. Za zbytek jsou zodpovědní ostatní správci. V metropoli jsou komunikace podle své důležitosti rozděleny do tří základních kategorií. U nejvýznamnějších dopravních tepen zařazených do I. pořadí má TSK ke zmírnění závad ve sjízdnosti čtyři hodiny od výjezdu techniky. Místní komunikace zařazené do II. a III. pořadí přicházejí na řadu až po ošetření nadřazených komunikací.