Tisková prohlášení - seznam

TSK zahajuje jarní údržbu automobilových tunelů

Technická správa komunikací hl. města Prahy startuje jarní údržbu pražských automobilových tunelů. „Provedeme kompletní mytí tubusů, kontrolu a údržbu technologických zařízení. Tyto práce budou spojeny s omezením provozu v tunelech v nočních hodinách,“ řekl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí TSK.

Jako první přijde na řadu Strahovský tunel. Od 20. do 26. 3 vždy od 23 do 5 hodinbude uzavřen tubus ve směru na Smíchov. Ve druhém tubusu bude probíhatjednosměrný provoz. Od 26. 3 do 1. 4. vždy od 23 do 5 hodin pak bude uzavřentubus ve směru na Břevnov. Ve druhém tubusu bude opět jednosměrný provoz.

TSK následně s údržbou zamíří do tunelu Mrázovka, Letenského a Těšnovskéhotunelu. Aktuální informacebudou dostupné na dopravních webech.

Základní charakteristika pražských tunelů

Strahovský tunel má dva dvou pruhové tubusy a je dlouhý dva kilometry. Byl otevřenv roce 1997 a spojuje Smíchov s Břevnovem.

Tunel Mrázovka je složen ze dvou tubusů dlouhých 1004 a 837 metrů. Je součástí městského okruhu, na němž v prostoru Radlické ulice navazuje na tunel Zlíchovský a pokračuje směrem k tunelu Strahovskému.

Letenský tunel byl uveden do provozu v roce 1953. Má jeden obousměrný tubus dlouhý 430 metrů.V letech 2002 až 2003 byl tunel i jeho technologické vybavení kompletně zrekonstruován a jeho řízení přesunuto na centrální dopravní i technologický dispečink.

Těšnovský tunel, který byl otevřen v roce 1980, má dva dvoupruhové tubusy a jedlouhý 360 metrů.Po modernizaci v roce 2000 je řízen z centrálního dispečinku.

Zlíchovský tunel  byl otevřen v říjnu roku 2002 a je dlouhý 195 metrů.