Tisková prohlášení - seznam

Řidiči pozor! Zima dorazí i do metropole.

Zimní počasí dorazí v nejbližších hodinách i do hlavního města. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu klesnou teploty pod bod mrazu. V ranních hodinách hrozí namrzání vozovek a nelze vyloučit ani sněhové přeháňky. „Proto vyzýváme řidiče ke zvýšené opatrnosti,“ zdůraznil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. města Prahy.

Zimní počasí dorazí v nejbližších hodinách i do hlavního města. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu klesnou teploty pod bod mrazu. V ranních hodinách hrozí namrzání vozovek a nelze vyloučit ani sněhové přeháňky. „Proto vyzýváme řidiče ke zvýšené opatrnosti,“ zdůraznil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. města Prahy. „Věříme, že motoristé si hrozící rizika uvědomují a jejich automobily jsou již vybaveny zimními pneumatikami,“ dodal. TSK kvůli zhoršeným povětrnostním podmínkám vyhlásila svým dodavatelským společnostem, které pro ni zajišťují zimní údržbu komunikací, pracovní pohotovost. „Dodavatelé jsou kdykoli na náš příkaz připraveni vyrazit do terénu,“ sdělil Mrázek.

TSK je zodpovědná za 2 282 kilometrů z více než tři a půl tisíce kilometrů komunikací na celém území metropole. Za zbytek jsou zodpovědní ostatní správci. V metropoli jsou komunikace podle své důležitosti rozděleny do tří základních kategorií. U nejvýznamnějších dopravních tepen zařazených do I. pořadí má TSK ke zmírnění závad ve sjízdnosti čtyři hodiny od výjezdu techniky. Místní komunikace zařazené do II. a III. pořadí přicházejí na řadu až po ošetření nadřazených komunikací. Hlavními smluvními partnery jsou společnosti Pražské služby, Ipodec – čisté město a Martin Javůrek – Eko-Patrol. Pro komunikace prvního pořadí mají dodavatelé k dispozici 69 sypačů a pro komunikace druhého a třetího pořadí 55 strojů. Pro potřeby Integrovaného záchranného systému a Dopravního podniku jsou dále k dispozici 2 sypače.