Tisková prohlášení - seznam

Parkoviště P+R na Palmovce je na novém místě a má výrazně vyšší kapacitu

Parkoviště P+R na Palmovce v osmé městské části je od dnešního dne na novém místě, a to v Sokolovské ulici těsně za křižovatkou se Zenklovou. „Z původního místa u autobusového nádraží jsme od majitele pozemku, Dopravního podniku, dostali výpověď. Proto jsme provoz parkoviště P+R přesunuli na jiné místo v této lokalitě,“ zdůraznil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. města Prahy. „Na místě starého parkoviště má totiž v budoucnu vyrůst nový polyfunkční objekt,“ dodal.

Dobrou zprávou pro motoristy je výrazné navýšení kapacity. „Na novém místě v jednu chvíli může parkovat téměř 180 automobilů, což je o šedesát více než na původní ploše,“ upozornil Mrázek.

 V letošním roce vznikly na území hlavního města tři zcela nová parkoviště typu P+R – u stanic metra Skalka a Depo Hostivař a v obchodním centru Chodov. V metropoli je nyní motoristům k dispozici 16 parkovišť P+R s 2,5 tisíci parkovacích míst. Většina z nich je umístěna u stanic metra v okrajových částech metropole. „Výstavba parkovišť typu P+R nekončí a město s ní počítá s ní i nadále. Například u budoucí konečné stanice metra C v Letňanech vznikne velkokapacitní parkoviště pro několik stovek automobilů,“ sdělil Mrázek.

 Parkoviště P+R jsou zapojeny do systému Pražské integrované dopravy. Poplatek za jejich využívání je deset korun za jeden den. Provozní doba je od čtyř hodin ráno do jedné hodiny ranní následujícího dne. Aktuální informace o obsazenosti parkovišť P+R mohou motoristé nalézt na dopravním portálu TSK.

 Aktuální seznam parkovišť P+R:

Skalka I a II, Zličín I. a II., Nové Butovice, Opatov, Ládví, Rajská zahrada, Černý Most I. a II., Palmovka, Radotín, Nádraží Holešovice, Běchovice, Chodov a Depo Hostivař