Tisková prohlášení - seznam

Do Prahy míří vytrvalé sněžení. Řidiči buďte opatrní!

Území hlavního města má v nejbližších hodinách zasáhnout sněžení. To sice nemá být příliš intenzivní, avšak bude vytrvale sněžit minimálně do středečního večera. Podle předpovědi meteorologů by v tomto období mohlo v Praze napadnout od 10 do 20 centimetrů sněhu. V okrajových částech metropole zejména na otevřených komunikacích se mají tvořit sněhové jazyky. To vše při teplotách pod bodem mrazu.

Technická správa komunikací hl. města Prahy proto vyzývá motoristy ke zvýšené opatrnosti a k přizpůsobení jízdě stavu vozovky. „Věřím, že dosavadní průběh zimy řidiče neukolébal a že jsou na příchodsněhu připraveni. Bez zimních pneumatik by v následujících hodinách a dnech vůbec neměli vyjíždět do ulic,“zdůraznil tiskový mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

TSK vyhlásila pro své dodavatele pracovní pohotovost. „Dodavatelé jsou nachystáni a mohou kdykoliv vyrazit do terénu. Nyní čekají napokyn našeho dispečinku,“ podotkl Mrázek.

TSK je zodpovědná za 2 288 kilometrů z více než tři a půl tisíce kilometrů komunikací na celém území metropole. Za zbytek jsou zodpovědn íostatní správci. V metropoli jsou komunikace podle své důležitosti rozděleny do tří základníchkategorií. U nejvýznamnějších dopravních tepen zařazených do Ia. pořadí má TSK ke zmírnění závad ve sjízdnosti dvě hodiny od výjezdu techniky. Místní komunikace zařazenédo II. a III. pořadí přicházejí na řadu až po ošetření nadřazených komunikací.

Hlavními smluvními partnery jsou společnosti Pražské služby,Ipodec – čisté město a Martin Javůrek – Eko-Patrol. Pro údržbu komunikací prvního pořadí má TSK k dispozici 69 sypačů a na komunikace druhého atřetího pořadí 55 strojů. Pro potřeby Integrovaného záchranného systému a Dopravního podniku jsou dále k dispozici 2 sypače. Problémy s navátým sněhem jsou připraveny řešit dvě sněhové frézy. Pro případ kalamitní situace má TSK s velkými stavebními společnostmi domluveno poskytnutí těžké techniky.