Tisková prohlášení - seznam

PO VELIKONOCÍCH STARTUJE BLOKOVÉ ČIŠTĚNÍ PRAHY

Jarní blokové čištění v ulicích hlavního města začne po velikonočních svátcích v úterý 6. dubna 2021. Technická správa komunikací (TSK) jej zajistí způsobem, na který jsou již Pražané zvyklí. Tradičně půjde o celkový strojní a ruční úklid po zimním období, v rámci kterého se uklidí zejména posypový materiál a dalších nečistoty, které by během letních měsíců zvyšovaly v ulicích prašnost.

Stejně jako v minulých letech budou řidiči muset během čištění přeparkovat svá vozidla. Na to je v ulicích upozorní dopravní značení, které se začne na daných místech objevovat od 29. března. Jedná se o přenosné značky zákaz zastavení, kde je na dodatkové tabulce uveden datum a čas. Na vytipovaných blocích bude použito přenosné dopravní značení „Zóna s dopravním omezením“ a „Konec zóny s dopravním omezením“, které by mělo v některých místech nahradit velkou řadu přenosných dopravních značek zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou. Řidiči je budou potkávat vždy týden před zahájením blokového čištění v konkrétní ulici. Doba čištění je od 8.00 do 15.00 hod.

V prvním týdnu stroje a pracovníci úklidových čet vyčistí ulice v městských částech Praha 2, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 15, 16 a 17. V dalších týdnech se čištění rozšíří i do zbylých částí Prahy podle předem schváleného harmonogramu. Čištěny budou Městské části Praha 1 až 17. Úklid Pražské památkové rezervace (PPR) na území MČ Praha 1 proběhne o víkendech.

Informace o blokovém čištěních v každé lokalitě lze nalézt na  www.tsk-praha.cz. Uživatel na stránkách může vyhledat termíny čištění po zadání konkrétní názvu ulice do vyhledávače nebo může využít mapu, v níž lze zobrazit čištěné ulice a jejich okolí nejen podle lokality, ale i podle data, během kterého bude čištění probíhat.

Mimo sledování přenosného dopravního značení a vyhledání informace na webu nabízí TSK ještě další možnost, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění. Tou je služba TSK-INFO a odkaz na ni najdou zájemci na hlavní stránce webu společnosti (www.tsk-praha.cz). K aktivaci služby stačí jednoduchá registrace, kdy je po vyplnění registračního formuláře zájemci zaslán e-mail se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastavit zasílání požadovaných informací. Tuto službu nabízí TSK bezplatně.