Tisková prohlášení - seznam

Počet parkovacích míst typu P+R v metropoli se výrazně zvýšil

Technická správa komunikací hl. města Prahy výrazně rozšířila nabídku parkovacích míst typu P+R na území metropole. Dnes začalo fungovat nové parkoviště Skalka II. s kapacitou 78 míst. Již několik dní je v ostrém provozu parkoviště Chodov, jehož kapacita dosahuje dokonce 693 stání včetně vyhrazených míst pro invalidy.

Velkokapacitní záchytné parkoviště se nalézá v podzemních garážích nového obchodního centra Chodov, přímo u stejnojmenné stanice metra na trase „C“.  „Jedná se o největší parkoviště tohoto druhu v hlavním městě,“ řekl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí TSK. Parkoviště, které je umístěno ve druhém a třetím podlaží, má samostatný vjezd a výjezd. Přímo z parkoviště je vybudovaný vstup do vestibulu stanice metra Chodov i do nákupních prostor. Novinkou v jeho provozu je kartička s magnetickým proužkem, která umožňuje vystavit několikadenní parkovací kartu s předplaceným parkovným.

Parkoviště Skalka II. je u nového obchodního domu Tesco v těsné blízkosti konečné stanice metra trasy „A“ Skalka. „Příjezd k parkovišti je od kruhové křižovatky ulic Přetlucká a Rabakovského,“ doplnil Mrázek.

Na území hlavního města je nyní v provozu 15 parkovišť typu P+R, většina z nich je umístěna u stanic metra v okrajových částech metropole. Parkoviště P+R (z anglického park and ride, tedy zaparkuj a jeď) jsou zapojeny do systému Pražské integrované dopravy. Poplatek za jejich využívání je deset korun za jeden den. Provozní doba je od čtyř hodin ráno do jedné hodiny ranní následujícího dne. Aktuální informace o obsazenosti parkovišť P+R mohou motoristé nalézt na webové stránce www.doprava-praha.cz nebo přímo na stránkách TSK www.tsk-praha.cz v sekci Informace pro veřejnost.

Aktuální seznam parkovišť P+R:
Skalka I. a II., Zličín I. a II., Nové Butovice, Opatov, Ládví, Rajská zahrada, Černý Most I. a II., Palmovka, Radotín, Nádraží Holešovice, Běchovice a Chodov.