Tisková prohlášení - seznam

TSK finišuje s opravou komunikací v pražském Karlíně

Rekonstrukce Křižíkovy ulice, významné dopravní tepny v pražském Karlíně, vstupuje v těchto týdnech do závěrečné fáze. Práce na obnově či výstavbě nových komunikací v této jedné z nejpostiženějších částí hlavního města povodněmi z roku 2002 a zároveň v jednom z nejperspektivnějších rozvojových území tím ale zdaleka nekončí.

„V těchto dnech pracujeme na Křižíkově ulici v úseku Vítkova – Peckova. Předpokládáme, že dělníci tuto stavbu opustí v polovině července. Ihned však plynule přejdou na další úseky, a to mezi ulicemi Peckova – Kollárova a Prvního Pluku – Vítkova,“ prohlásil ředitel Technické správy komunikací hl. města Prahy Luděk Dostál. „Kompletní rekonstrukce Křižíkovy ulice pak vyvrcholí v první polovině příštího roku, kdy přijde na řadu obnova křižovatky Prvního pluku  - Křižíkova,“doplnil šéf TSK.

Rekonstrukce v letošním roce se však netýkají pouze Křižíkovy ulice. Začátkem června TSK dokončila opravu Šaldovy ulice v úseku Křižíkova – Pernerova. Na podzim odstartují práce ve Vítkově ulici. Od povodních se tak opravy dotkly téměř všechny významných karlínských ulic včetně té nejdůležitější – Sokolovské.

Přitom práce při rekonstrukci karlínských ulic jsou podle Dostála velmi náročné. „Povodně totiž velmi poškodily nejen povrch komunikací, ale i jejich podloží, které tak musíme velmi často sanovat,“ řekl. Odměnou pro obyvatele Karlína jsou však nové chodníky pokryté mozaikovou dlažbou, kvalitní a hlavně bezpečné komunikace, na kterých vznikají zálivy pro parkování.

Technická správa komunikací zároveň připravuje v Karlíně významnou dopravní stavbu – prodloužení Pobřežní, resp. Rohanského nábřeží. Nová čtyřproudová komunikace povede v současnosti nezastaveným územím od Šaldovy ulice až po Voctářovu. „Vznikne stavba, které odvede dopravu ze Sokolovské a výrazně tak uleví lidem, kteří bydlí v její bezprostřední blízkosti,“ zdůraznil Dostál. „TSK nyní vyřizuje všechny potřebná povolení. Pokud vše půjde podle plánu předpokládám, že výstavba první části by mohla odstartovat na přelomu letošního a příštího roku,“ dodal ředitel TSK.