Tisková prohlášení - seznam

NECELÝ TÝDEN BUDE PŘEVEDENA ČÁST KAMIONOVÉ DOPRAVY Z JIŽNÍ SPOJKY NA SPOŘILOVSKOU, NEBUDE MOŽNÉ VYUŽÍT SJÍZDNOU RAMPU NA 5. KVĚTNA

Praha 5. října 2023 – Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 9. října 2023 výměnu povrchu na rampách z Jižní spojky. Ty využívá individuální automobilová doprava a zároveň slouží jako trasa pro nákladní dopravu při nájezdu na ulici 5. května a dále na D1. Stavební práce se dotknou komunikací Ke Garážím a nepojmenovaných částí komunikace NN 419 a NN1731 a vyžádají si uzavření sjízdných ramp z Jižní spojky směrem na Pražský okruh, Brno, Plzeň a Chodov a rovněž do ulice Ke Garážím. Práce, a s tím spojené dopravní omezení, jsou rozděleny na tři etapy. Dopravně nejnáročnější bude první, která potrvá šest dní. Celkové práce na rampách skončí v úterý 24. října 2023.

Velká běžná údržba zahrnuje výměnu povrchů, spočívající ve fréze 10 cm asfaltového krytu s následnou náhradou ve stejné tloušťce. Poté dojde i k obnově dopravního značení.

Práce proběhnou ve třech etapách:

1. etapa (9. 10. – 14. 10. 2023) je dopravně nejnáročnější. Uzavře se rampa ve směru od ulice Ke Garážím a bude uzavřený i vjezd na most přes Jižní spojku. Z ní, ve směru z centra směrem do ulice Ke Garážím, nebude umožněné pravé odbočení. To samé bude platit i ve směru do centra. Doprava ve směru z ulice 5. května na Jižní spojku směr Barrandovský most nebude omezená. Objízdná trasa povede ulicemi Spořilovská – 5. května – Brněnská.

2. etapa (15. 10. – 19. 10. 2023):
Zrušený bude nájezd od křižovatky u Garáže Kačerov směrem na Jižní Spojku. Nájezd na ulici 5. května z Jižní spojky zůstane zachovaný. Ve směru od ulice 5. května směrem na Jižní spojku (směr Plzeň, Braník) bude vyznačena objízdná trasa: 5. května – sjezd Ryšavého – Ryšavého – 5. května.

3. etapa (20. 10. – 24. 10. 2023): Zrušený bude sjezd z ulice 5. května na Jižní spojku ve směru na Barrandovský most. Ostatní směry zůstanou bez omezení. Ve směru od ulice 5. května směrem na Jižní spojku (směr Plzeň, Braník) bude vyznačena objízdná trasa: 5. května – sjezd Ryšavého – Ryšavého – 5. května.

Zhotovitel: SWIETELSKY stavební, s.r.o.  

https://opravujeme.to/action/1526/