Tisková prohlášení - seznam

TSK OPRAVILA A ROZŠÍŘILA DALŠÍ ČÁST PÁTEŘNÍ CYKLOSTEZKY A2 V PODOLÍ

Praha 8. prosince 2022 – Od úterý 6. prosince 2022 se vrátil plný provoz na frekventovanou pražskou cyklostezku A2 v úseku od Podolské ulice k vjezdu na most na Veslařský ostrov. Jedná se o ukončení části první etapy rozsáhlé stavební akce „Modernizace cyklotrasy A2 v úseku Přístaviště – Vyšehradský tunel“. Na jaře 2023 se pak stroje vrátí na další úsek od Vyšehradského tunelu ke křižovatce s Podolskou ulicí. Současně Technická správa komunikací (TSK) zahájí druhou etapu modernizace cyklostezky A2 od Veslařského ostrova k čerpací stanici MOL.

 

„Rozšiřujeme oblíbenou městskou promenádu podél Vltavy až na 5,5 metru tam, kde to je možné, a samozřejmě dbáme na zachování vzrostlých stromů. Cestu využívá denně přes tři tisíce cyklistů a další tisíce bruslařů a chodců, třeba seniorů, lidí s kočárky nebo dětí na odrážedlech a jejich bezpečí je pro nás na prvním místě. A pracujeme i na zlepšení komfortu, proto přidáváme nové lavičky, odpadkové koše a cyklostojany,“ říká Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy.

 

Důvodem probíhajících stavebních prací je rozšířit a modernizovat jednu z nejfrekventovanějších cyklostezek v Praze a zlepšit tak podmínky pro pěší i cyklisty, a to jejím rozšířením až na maximum, tedy na 5,5 metru. Kromě cyklistů se zde pohybují i maminky s kočárky, běžci nebo bruslaři a kvůli malé kapacitě komunikace zde vznikaly nebezpečné situace. Prostor stávající trasy byl stavebně upraven s minimálním zásahem do okolních ploch zeleně a zůstává zde zachovaný režim smíšené cyklostezky pro chodce i cyklisty.

 

V roce 2022 TSK dokončila část stavby od křižovatky s Podolskou ulicí k vjezdu na Veslařský ostrov v délce 860 m. Dodavatelská firma zajistila kompletní výměnu souvrství vozovky. Nově je položený probarvený asfalt v pískové barvě, který se lépe hodí do historického Podolí a zároveň se v létě nerozpálí tolik, jako klasická asfaltový povrch. Přeloženy byly také trakční stožáry, je zde nové vodorovné a svislé značení a rekonstruovány byly i dvě autobusové zastávky. Došlo také k opevnění svahu, který je ve správě Povodí Vltavy a ke kompletní výměně betonových a žulových obrub.

 

Fotografie: www.uschovna.cz/zasilka/FLLA8CI8C94KNTK2-P97

 

Zhotovitel: PORR a. s.