Tisková prohlášení - seznam

Diagnostika zcela znovu uzavře Lanový most 3. a 4. 8.

Kvůli provedení potřebné diagnostiky Technická správa komunikací na dva víkendy uzavře lanový most pro veškerou dopravu. Výsledky diagnostiky určí další postup při běžné údržbě a budou také podkladem pro možnou rekonstrukci mostu.

Už od úterý 2. července mohou řidiči po mostě projíždět pouze dvěma jízdními pruhy. „Uzavření levého, takzvaného rychlého pruhu v obou směrech díky prázdninovému provozu zatím nepřináší dopravní komplikace,“ uvádí tisková mluvčí TSK Barbora Lišková. Nyní bude z důvodu komplexních zatěžovacích zkoušek uzavřen celý most.  

„Řidiči přes most neprojedou o víkendech 20. až 21. července a 3. až 4. srpna od sobotních 11.30 do neděle 14.00 hodin, kdy bude most uzavřen kvůli statickým a dynamickým zatěžovacím zkouškám. Celou akci koordinujeme také s Policií ČR
i Sdružením automobilových dopravců tak, abychom předešli případným dopravním kolapsům,“
doplňuje Barbora Lišková. Objízdná trasa povede obousměrně ulicemi Švehlova a Průmyslová. S ohledem na míru předpokládaných komplikací by si řidiči měli najít i jiné objízdné trasy a inkriminovanému úseku se úplně vyhnout.

Veškerá dopravní omezení na mostě skončí v pátek 16. srpna.

Po Jižní spojce denně projede takřka 100 000 vozidel, z toho přes 15 000 kamionů. Jejich řidiče bude informovat také Sdružení automobilových dopravců. „Na objízdnou trasu upozorníme řidiče na našich webových stránkách a sociálních sítích. Informace předáme i mezinárodní dopravní unii, aby se o uzavírce včas dozvěděli také řidiči ze zahraničí,“ uvádí Martin Felix ze sdružení ČESMAD BOHEMIA.

Dodavatelem diagnostických prací je společnost INSET s. r. o. „Zaměříme se hlavně na předpínací kabely nosné konstrukce a napětí v betonových vzpěrách. Na most se proto nainstalují snímače vibrací, náklonů či magnetoelasticity a tenzometry k pozorování trhlin ve vzpěrách a táhlech,“ upřesňuje Ludvík Hegrlík ze společnosti INSET.

Výsledky diagnostiky lanového mostu budou známy v únoru 2020.

DOPRAVNÍ OMEZENÍ

2. 7. – 16. 8. 2019: uzavírka levých rychlostních pruhů na lanovém mostě

20.–21. 7. 2019, 11.30–14.00: úplná uzavírka lanového mostu

3.–4. 8. 2019, 11.30–14.00: úplná uzavírka lanového mostu

Objízdná trasa: přes ulice Švehlova a Průmyslová oběma směry

Podrobné informace sledujte na:

https://www.facebook.com/TSKPraha/

https://twitter.com/TSKPraha