Tisková prohlášení - seznam

Silničáři poprvé vyrazili do terénu

První ostrý výjezd zimní sezóny 2007/2008 mají za sebou silničáři v metropoli, kteří vzhledem k předpovědi počasí drželi již od pátku 9. 11. pracovní pohotovost. „Poprvé jsme stroje vyslali do terénu v sobotu krátce po 22 hodině. Na komunikace I. pořadí, tedy nejdůležitější tahy ve městě, zamířilo 69 posypových vozů. Zároveň jsme provedli čtyři lokální zásahy ve správních obvodech Prahy 6, 8, 16 a 17,“ informoval Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy, která v metropoli zajišťuje zimní údržbu.

Podruhé vozy vyrážely na hlavní silniční tepny města v neděli před osmou hodinou, a to opět v počtu 69 strojů.

TSK má kvůli nepříznivé předpovědi počasí i nadále vyhlášenu pracovní pohotovost. „Vyzýváme řidiče k opatrnosti a věříme, že již mají na svých automobilech zimní pneumatiky,“ dodal mluvčí TSK.

TSK je zodpovědná za 2 295 kilometrů z více než tři a půl tisíce kilometrů komunikací na celém území metropole. Za zbytek jsou zodpovědní ostatní správci. V metropoli jsou komunikace podle své důležitosti rozděleny do tří základních kategorií. U nejvýznamnějších dopravních tepen zařazených do I. pořadí má TSK ke zmírnění závad ve sjízdnosti 4 hodiny od výjezdu techniky. Na páteřních komunikacích označených jako Ia jsou to pak 2 hodiny. Místní komunikace zařazené do II. a III. pořadí přicházejí na řadu až po ošetření nadřazených komunikací.

Hlavními smluvními partnery TSK  jsou společnosti Pražské služby, Ipodec – čisté město a Martin Javůrek – Eko-Patrol. Pro údržbu komunikací prvního pořadí má TSK k dispozici 69 sypačů a na komunikace druhého a třetího pořadí 55 strojů. Pro potřeby Integrovaného záchranného systému a Dopravního podniku jsou dále k dispozici 2 sypače. Problémy s navátým sněhem jsou připraveny řešit dvě sněhové frézy. Pro případ kalamitní situace má TSK s velkými stavebními společnostmi domluveno poskytnutí těžké techniky. Celkově je pro tento případ zajištěno 41 strojů.