Tisková prohlášení - seznam

Letní kontroly vyvrcholí v Letenském a Těšnovském tunelu

Letní údržba pražských tunelů vyvrcholí v následujících dnech v Letenském a Těšnovském tunelu. „I zde provedeme mytí stěn tubusu, čištění chodníčků a kontrolu všech technologických zařízení,“ uvedl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. města Prahy.

Letenský tunel bude pro veškerý automobilový provoz zcela uzavřen od 20. do 26. července vždy od 22 do 5 hodin. Na tuto akci plynule naváže uzavírka Těšnovského tunelu, která proběhne od 26. do 30. července. Ve dnech 26. až 28. července bude vždy od 22 do 5 hodin uzavřen tubus ve směru od hotelu Hilton k nábřeží Ludvíka Svobody. Ve druhém tubusu bude probíhat obousměrný provoz. Ve dnech 28. až 30 července opět od 22 do 5 hodin bude naopak uzavřen tubus ve směru od nábřeží Ludvíka Svobody k hotelu Hilton. Provoz ve druhém tubusu bude opět obousměrný.

 Letenský tunel byl uveden do provozu v roce 1953. Má jeden obousměrný tubus dlouhý 430 metrů. V letech 2002 až 2003 byl tunel i jeho technologické vybavení kompletně zrekonstruován a jeho řízení přesunuto na centrální dopravní i technologický dispečink.

Těšnovský tunel, který byl otevřen v roce 1980, má dva dvoupruhové tubusy a je dlouhý 360 metrů. Po modernizaci v roce 2000 je řízen z centrálního dispečinku.