Tisková prohlášení - seznam

TSK kropením a mlžením zchlazuje ulice Prahy

Teploty dosahují tropických teplot. Jen včera padly teplotní rekordy na 15 místech republiky. Nejinak je tomu v ulicích našeho hlavního města. Proto se Technická správa komunikací hl. m. Prahy a.s. v takové dny snaží obyvatelům a návštěvníkům Prahy zpříjemnit život kropením a mlžením prostřednictvím kropících vozů.

To realizujeme prostřednictvím Pražských služeb a.s. vždy, když teploty tři dny po sobě přesáhnou 25°C.  „Důvodem je nejen osvěžení klimatu, ale především snížení prašnosti a intenzity přízemního ozónu,“ vysvětluje Barbora Lišková z TSK a.s. V tyto dny, kdy teploty přesahují 30 °C se kropí v maximálním rozsahu vozovky na území centrální Prahy a přilehlých městských částí.

Letos vyjely kropící vozy poprvé prakticky ve stejný den jako před rokem 28. května (2017 – 29. 5.). Loni bylo od května do konce srpna takových dnů celkem 16. V letošním roce s dnešním dnem (středa 1. 8.)  TSK a.s. vyslala do ulic kropící vozy již 24 krát. Během těchto dnů osvěžily kropící vozy během 931 ujetých naplánovaných okruhů bezmála 13 000 kilometrů pražských ulic.

Denní spotřeba vody je zhruba 660 m3 a jeden kropící vůz na jedno naplnění (5-10 m3 dle specifikace) osvěží ulice o průměrné délce 17 kilometrů . Při zajištění maximálního počtu programů a realizaci 4 kol zaplatí TSK a.s. za jeden den kropení 868 766,- bez DPH.