Tisková prohlášení - seznam

TSK startuje letní údržbu tunelů - první na řadě je Strahovský

Pravidelnou letní údržbu pražských tunelů zahajuje v těchto dnech Technická správa komunikací hl. města Prahy. První na řadu přijde Strahovský tunel. „Tradičně nás čeká mytí stěn, kontrola a údržba technologického zázemí,“ řekl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí TSK.

Údržba tunelu je však spojena i s omezením provozu. Proto bude od 19. do 27. června vždy od 22 do 5 hodin uzavřen Strahovský tunel ve směru od Břevnova na Smíchov. Přičemž ve druhém tubusu bude probíhat původní jednosměrný provoz. Ve dnech od 27. června do 5. července vždy od 22 do 5 hodin bude tunel uzavřen ve směru od Smíchova na Břevnov. V opačném směru bude bez omezení zachován jednosměrný provoz. V noci z 5. na 6. července (opět od 22 do 5 hodin) pak proběhne celková uzavírka Strahovského tunelu, a to kvůli pravidelné měsíční kontrole kamerového systému.

 Strahovský tunel má dva dvoupruhové tubusy a je dlouhý dva kilometry. Byl otevřen v roce 1997 a spojuje Břevnov se Smíchovem, kde na něj navazuje tunel Mrázovka a Zlíchovský tunel.