Tisková prohlášení - seznam

Praha získala letos již třetí parkoviště P+R - u Depa Hostivař

iž třetí záchytné parkoviště typu P+R získávají v letošním roce motoristé mířící do metropole. Po Skalce a Chodově nyní přichází na řadu parkoviště u nové stanice metra Depo Hostivař. Kapacita nového parkoviště je 177 parkovacích míst včetně vyhrazených stání pro invalidy

„Po celé metropoli je tak nyní motoristům na parkovištích P+R k dispozici téměř dva a půl tisíce míst,“ podotkl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. města Prahy.

 Na území hlavního města je v současnosti v provozu 16 parkovišť typu P+R, většina z nich je umístěna u stanic metra v okrajových částech metropole. „Výstavba parkovišť typu P+R nekončí a město s ní počítá s ní i nadále. Například u budoucí konečné stanice metra C v Letňanech vznikne velkokapacitní parkoviště pro několik stovek automobilů,“ sdělil Mrázek.

 Parkoviště P+R jsou zapojeny do systému Pražské integrované dopravy. Poplatek za jejich využívání je deset korun za jeden den. Provozní doba je od čtyř hodin ráno do jedné hodiny ranní následujícího dne. Aktuální informace o obsazenosti parkovišť P+R mohou motoristé nalézt na webové stránce www.tsk-praha.cz.

Aktuální seznam parkovišť P+R:

Skalka I a II, Zličín I. a II., Nové Butovice, Opatov, Ládví, Rajská zahrada, Černý Most I. a II., Palmovka, Radotín, Nádraží Holešovice, Běchovice, Chodov a Depo Hostivař