Tisková prohlášení - seznam

KVŮLI OPRAVĚ VOZOVKY SE UZAVŘE ULICE NÁRODNÍCH HRDINŮ V DOLNÍCH POČERNICÍCH

Praha 1. září 2023 – Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 4. září 2023 rekonstrukci ulice Národních Hrdinů, která je frekventovanou spojnicí mezi Štěrboholy a Počernicemi.

Rekonstruovat se bude úsek mezi ulicemi Českobrodská a Štěrboholská spojka. Kromě opravy vozovky budou po celém úseku doplněny bezbariérové prvky, upraveno dopravní značení, budou rekonstruovány přípojky a 12 uličních vpustí včetně rektifikace mříží. Úpravy zasáhnou i chodníky, které budou nově předlážděny a dojde i k obnově dvou autobusových zastávek (Rtyňská, Svatoňovická) v obou směrech.

Stavební práce budou rozděleny do dvou etap. V první etapě (4. 9. – 20. 10. 2023) bude opravován úsek od ulice Českobrodská k ulici Makovská a v navazující druhé etapě (21. 10. – 30. 11. 2023) úsek Makovská – Štěrboholská spojka.

Rekonstrukce bude probíhat za kompletní uzávěry rekonstruovaného úseku. Vjezd bude povolen pouze složkám IZS a rezidentům. Objízdná trasa bude vedena pro osobní vozidla přes ulice Nedokončená a Do Říčan/Ke Křížkám. Další objízdná trasa pro nákladní dopravu je vedena přes Štěrboholskou spojku.

Omezení se dotkne i městské hromadné dopravy. Linka číslo 204 dočasně nebude obsluhovat zastávky Svatoňovická a Rtyňská. Linka 136 do oblasti nezajíždí vůbec, respektive rovnou najíždí na Nedokončenou a přes Českobrodskou směřuje do Běchovic.

Zhotovitel: PORR, a.s.  

https://opravujeme.to/action/1483/