Tisková prohlášení - seznam

Záhřebská ulice má nový kabát

Do nového kabátu se oblékla Záhřebská ulice ve druhé městské části. Kompletní rekonstrukce komunikace trvala dvanáct měsíců.

„Vozovka byla nově předlážděna a chodníky, na kterých se v minulosti mísily kostky s asfaltem, zdobí mozaiková dlažba,“ uvedl Luděk Dostál, ředitel Technické správy komunikací hl. města Prahy, investora stavby. Zároveň proběhla obnova vodovodních a kanalizačních řadů.

Z komunikace také zmizely na tři desítky starých a nemocných stromů. „Ty nahradíme na přelomu října a listopadu, tedy v době vegetačního klidu, novými porosty,“ podotkl Dostál. Na křižovatce ulic Záhřebská a Americká vznikl nový kruhový objezd jemuž vévodí kašna.

Pod nový vzhled Záhřebské ulice se podepsaly společnosti Inpros Praha a DAP.

Technická správa komunikací plní svůj slib, který dala motoristům, že významné uzavírky v metropoli skončí do konce prázdninových měsíců. Kromě Záhřebské ulice je u konce oprava zábradlí a zídek na Barrandovském městě. „Zde také vzniklo zabezpečovací zařízení, které zamezí zasypání komunikace pod mostem nákladem v případě dopravní nehody kamionu,“ doplnil šéf TSK.

Motoristům již také slouží okružní křižovatka ulic Přátelství - K Netlukám v městské části Uhříněves i světelná signalizace na křižovatce K Barrandovu – K Holyni. „Obě tyto stavby by výrazně měly zvýšit bezpečnost silničního provozu v daných lokalitách,“ zdůraznil Dostál.

Nový povrch v průběhu letních prázdnin získaly například i ulice Votická, Libušská či Kbelská. I zde skončily práce nejpozději v posledním srpnovém týdnu.