Tisková prohlášení - seznam

Praha 2: Nemocné stromy ustoupí novému stromořadí

Obnovu starých a nemocných stromů chystá Technická správa komunikací hl. města Prahy na území druhé městské části. „S kácením začneme ve čtvrtek 26. ledna v Máchově, Moravské a Budečské ulici. Práce skončí do konce ledna,“ sdělil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí TSK.

Kácení odstartuje v Máchově ulici, kde dojde k téměř 100procentní obnově stromořadí. Dále budou práce probíhat v Moravské ulici, kde bude provedena pouze „probírka“ stromů a skončí v Budečské ulici, kde bude odstraněna převážná část akátů.

Stromy v těchto ulicích jsou nemocné, napadené hnilobou, dřevokaznými houbami a hmyzem. Některé z nich jsou nakloněné a hrozí jim pád. Značný vliv na špatný stav stromů mají i exhalace, které nemocné stromy ničí. „Celkově vykácíme na sedmdesát takto poškozených stromů. Naopak nově v průběhu dubna vysázíme 130 stromů,“ zdůraznil Mrázek.  Do Máchovy ulice bude vysazen jinan dvoulaločný, v Moravské a Budečské ulici se objeví dřezovec trojtrný.

Technická správa komunikací se dlouhodobě věnuje obnově nemocných a přestárlých stromů. Konkrétně tato akce navazuje na obnovované aleje v ulicích Záhřebská, Na Švihance, Balbínova, Ječná, Viniční, Mánesova, Krkonošská a Chodská.