Tisková prohlášení - seznam

Pozor, v Praze hrozí ledovka !!

Metropoli má zítra od časných ranních hodin hrozit ledovka. Český hydrometeorologický ústav vyhlásil vysoký stupeň nebezpečí, a to od tří hodin ráno do třinácté hodiny odpolední.

„V tuto dobu má i nad územím hlavního města sněžení přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové a právě kvůli tomu očekáváme, že na podchlazených komunikacích může vznikat ledovka“ řekl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. města Prahy.

TSK proto vyzývá motoristy ke zvýšené opatrnosti. „Pokud ledovka  Prahu opravdu zasáhne, doporučujeme řidičům aby omezili výjezdy svými automobily“ zdůraznil Mrázek, který zároveň ubezpečil, že dodavatelé TSK mají vyhlášenu pracovní pohotovost a jsou připraveni kdykoliv na pokyn dispečinku vyrazit do terénu.

TSK je zodpovědná za 2 282 kilometrů z více než tři a půl tisíce kilometrů komunikací na celém území metropole. Za zbytek jsou zodpovědní ostatní správci. V metropoli jsou komunikace podle své důležitosti rozděleny do tří základních kategorií. U nejvýznamnějších dopravních tepen zařazených do I. pořadí má TSK ke zmírnění závad ve sjízdnosti čtyři hodiny od výjezdu techniky. Místní komunikace zařazené do II. a III. pořadí přicházejí na řadu až po ošetření nadřazených komunikací.

Hlavními smluvními partnery jsou společnosti Pražské služby, Ipodec – čisté město a Martin Javůrek – Eko-Patrol. Pro komunikace prvního pořadí mají dodavatelé k dispozici 69 sypačů a pro komunikace druhého a třetího pořadí 55 strojů. Pro potřeby Integrovaného záchranného systému a Dopravního podniku jsou dále k dispozici 2 sypače.  Ve strojovém parku jsou také dvě sněhové frézy.