Tisková prohlášení - seznam

Nový povrch na ulici 5. května sníží hlukovu zátěž

Snížení hlukové zátěže a větší bezpečnost pro motoristy přinese nový povrch v ulici 5. května. Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) ho položila na jedné z nejvytíženějších dopravních tepen v metropoli v průběhu prázdnin. Navázala tak na práce z loňského roku, kdy opravila úsek mezi Nuselským mostem a ulicí Hvězdova. Letos přišel na řadu úsek od Hvězdovy ulice až po sjezd na Jižní spojku.

„Díky vnitřním úsporám v našem rozpočtu jsme mohli kompletně vyměnit povrch v celé délce komunikace,“ zdůraznil ředitel TSK Luděk Dostál.

TSK při rekonstrukci ulice 5. května použila asfaltovou směs Viaphone. „Jedná se o speciální asfaltovou směs s nízkou hlučností, která je přímo určena pro rekonstrukce komunikací, jež protínají obytnou zástavbu,“ uvedl Dostál.

Hlavní město Praha dlouhodobě bojuje proti hlukové zátěži. Výměna povrchu komunikací je jednou z cest, jak toho docílit. „Po loňské opravě ulice 5. května výrazně klesla hluková zátěž pro obyvatele okolních domů. Stejný výsledek očekáváme i na nově rekonstruovaném úseku,“ řekl náměstek primátora pro oblast dopravy Josef Nosek (ODS).

Oprava ulice 5. května byla jednou ze stěžejních prázdninových akcí, které TSK realizovala. Práce odstartovaly na začátku července a skončily v poslední srpnový den.