Tisková prohlášení - seznam

Prodloužení Pobřežní ulice zklidní automobilovou dopravu v Karlíně

Zklidnění automobilové dopravy v Sokolovské ulici a obsluhu nových rozvojových území podél Vltavy přinese výstavba prodloužení Pobřežní ulice, respektive Rohanského nábřeží, v osmé městské části.

„Tato stavba se stane impulsem pro další rozvoj Karlína. Bude mít velký význam nejen pro budoucí obyvatele této lokality, ale i pro ty současné, kterým od jejich domovů odvede tranzitní dopravu,“ prohlásil Luděk Dostál, ředitel Technické správy komunikací hl. města Prahy.

Stavba prodloužení Pobřežní je rozdělena do dvou etap. Ta první, která právě startuje, protáhne Pobřežní ulici od Šaldovy k ulici Za Invalidovnou. Ve druhé etapě nová Pobřežní dorazí až k Voctářově ulici u Libeňského mostu.

V rámci první etapy vznikne čtyřproudová komunikace s novými chodníky širokými tři metry. „Součástí stavby je třímetrový zelený pás se stromořadím,“ řekl Dostál. Zároveň s novou komunikací budou vybudovány nové inženýrské sítě, nové veřejné osvětlení i další sadové úpravy.

Náklady na výstavbu první etapy prodloužení Pobřežní dosáhnou téměř dvou set miliónů korun. Celou částku získalo město z fondů Evropské unie.

 

Základní informace o stavbě Pobřežní III. – 1. etapa:

  • Datum zahájení: 10/2006
  • Datum ukončení: 9/2007
  • Investor: TSK hl. m. Prahy
  • Inženýring: IDS, a. s.
  • Zhotovitelé: konsorcium Dálniční stavby Praha, a. s./PSVS, a. s.