Tisková prohlášení - seznam

Startují bloková čištění, nově od osmi hodin ráno

Technická správa komunikací hl. m. Prahy zahajuje blokové čištění komunikací – tedy komplexní strojní a ruční úklid. Prvním dnem, kdy vozy a lidé zamíří do ulic je pondělí 2. dubna, a to na území šesté městské části. „Denně budeme čistit desítky ulic. Blokové čištění poběží až do konce října,“ uvedl mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

Čištění nově startuje v 8 hodin ráno, a to ve všech městských částech. Zároveň se jeho konec posouvá na 15 hodinu odpolední. V minulosti čištění probíhalo od 7 do 14 hodin. „Touto změnou jsme reagovali na podněty Pražanů i zástupců jednotlivých městských částí. Životní styl v metropoli se mění a věříme, že tímto krokem motoristům usnadníme možnost bez problémů přeparkovat automobil z čištěné ulice,“ řekl Mrázek.

TSK doporučuje motoristům sledovat dopravní značení v ulicích. Značky zákaz zastavení s podtabulkou, kde je uveden datum a čas, budou rozmístěny vždy sedm dní před zahájením blokového čištění v konkrétní ulici.

Podrobné informace o blokových čištěních v dané lokalitě lze nalézt také na  www.tsk-praha.cz v odkazu „Čištění komunikací“. „Uživatel si může zadat buď název ulice a následně se objeví datum, kdy se blokové čištění uskuteční, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny ulice, ve kterých budou práce probíhat,“ vysvětlil Mrázek.

Možností, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění, je také služba TSK info. „Jedná se o bezplatnou službu. Uživatel po registraci dostane do zadané adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvoleném úseku vždy týden a jeden den před samotným čištěním,“ dodal Mrázek. Zájemci naleznou odkaz na službu TSK info na přímo na hlavní stránce společnosti www.tsk-praha.cz. K aktivaci služby je nutná registrace, po vyplnění registračního formuláře je zájemci zaslán e-mail na adresu jím uvedenou v registračním formuláři se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastaví zasílání požadovaných informací.