Tisková prohlášení - seznam

Stromovku a Císařský ostrov spojuje nový most

Most Za elektrárnou v sedmé městské části, který přetíná plavební kanál Vltavy a spojuje Stromovku s Císařským ostrovem, opět slouží motoristům, cyklistům i chodcům v plném rozsahu. „Starý most byl kompletně zbourán a na jeho místě vyrostl zcela nový mostní objekt,“ uvedl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. města Prahy, investora stavby.

Most leží na velmi frekventované trase, po které Pražané míří na výlety do zoologické i botanické zahrady, rovněž přes něj vede hojně využívaná cyklostezka. „Proto jsme změnili parametry mostu, které mají přispět k větší bezpečnosti chodců, cyklistů, ale i motoristů,“ podotkl Mrázek. Vozovka se proti původnímu stavu rozšířila na sedm metrů, stejně tak se rozšířily i chodníky po obou stranách, a to na dva a půl metru. Výška mostu nad plavební hladinou nyní dosahuje 5,3 metru, původní výška byla 4,5 metru.

 Most Za elektrárnou byl od počátku devadesátých let minulého století ve velmi špatném stavu, který ještě zhoršily povodně v roce 2002. Most byl vybudován v roce 1913 a poslední výraznější rekonstrukcí prošel v roce 1959.

Fotografie nového mostu najdete v sekci tiskové centrum/fotogalerie.