Tisková prohlášení - seznam

Stroje poprvé vyrazily do terénu

První ostrý výjezd letošní zimní sezóny zažila o uplynulém víkendu Technická správa komunikací hl. města Prahy. „Na hlavních tazích jsme zasahovali dvakrát, na vedlejších komunikacích jednou. V terénu byl kompletní vozový park,“ sdělil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí TSK. „První letošní zásah nás vyšel na téměř tři milióny korun,“ doplnil.

Předpověď na nejbližší dny není pro motoristy příznivá. Nadále se má teplota zejména v nočních hodinách pohybovat pod bodem mrazu a měly by přijít i sněhové přeháňky. „Stále držíme pracovní pohotovost,“ informoval Mrázek. TSK opět apeluje na řidiče, aby jezdili opatrně a zbytečně neriskovali. „Nemusím snad zdůrazňovat, že zimní výbava je i v Praze samozřejmostí,“ podotkl mluvčí pražských silničářů.

TSK je zodpovědná za 2 282 kilometrů z více než tři a půl tisíce kilometrů komunikací na celém území metropole. Za zbytek jsou zodpovědní ostatní správci. V metropoli jsou komunikace podle své důležitosti rozděleny do tří základních kategorií. U nejvýznamnějších dopravních tepen zařazených do I. pořadí má TSK ke zmírnění závad ve sjízdnosti čtyři hodiny od výjezdu techniky. Místní komunikace zařazené do II. a III. pořadí přicházejí na řadu až po ošetření nadřazených komunikací. Hlavními smluvními partnery jsou společnosti Pražské služby, Ipodec – čisté město a Martin Javůrek – Eko-Patrol. Pro komunikace prvního pořadí mají dodavatelé k dispozici 69 sypačů a pro komunikace druhého a třetího pořadí 55 strojů. Pro potřeby Integrovaného záchranného systému a Dopravního podniku jsou dále k dispozici 2 sypače. Ve strojovém parku jsou také dvě sněhové frézy.