Tisková prohlášení - seznam

TSK startuje bloková čištění

Pondělí 3. dubna je dnem, kdy Technická správa komunikací hlavního města Prahy zahájí komplexní bloková čištění pražských ulic. „V první den vyrazí stroje a lidé do lokalit v městských částech Praha 6, 7, 11, 13 a 15,“ informoval Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí TSK.

Bloková čištění budou probíhat pravidelně až do konce října. Nejvyšší intenzita je naplánována na období od začátku dubna do konce června a pak na září a říjen. „V prázdninových měsících budou bloková čištění spíše výjimečná, a to pouze ve vybraných městských částech. Nechceme tak případným odtahem vozidla Pražanům znepříjemňovat jejich návrat z dovolených,“ řekl Mrázek.

Podrobné informace o blokových čištěních v dané lokalitě lze nalézt na internetových stránkách TSK na adrese www.tsk-praha.cz v sekci Informace pro veřejnost. „Uživatel si může zadat buď název ulice a následně se objeví datum, kdy se blokové čištění uskuteční, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny ulice, ve kterých budou práce probíhat,“ vysvětlil Mrázek. Kromě internetových stránek TSK naleznou lidé informace o blokových čištění také přímo v ulicích metropole, kde bude sedm dní před plánovaným čištěním umístěna značka zákaz zastavení s příslušným datem a časovým úsekem.

Letošní bloková čištění přinášejí jednu novinku. Odtah vozidel nově provádí Správa služeb Městské police hl. m. Prahy. Odtažená vozidla tak budou mířit na některé ze šesti odtahových parkovišť Správy služeb. Seznam parkovišť s přesným popisem jejich umístění, telefonickými kontakty i možností zjistit kam a zda vůbec bylo vozidlo odtaženo lze nalézt na webových stránkách Městské police www.mppraha.cz.

Co se však nemění je výše poplatků. Za odtah vozidla motorista zaplatí 1300 korun, za první den parkovného na odtahovém parkovišti 150 korun a za každý následující den pak 200 Kč. „Motoristy žádáme, aby respektovali značení a své vozy včas přeparkovali. Usnadní nám tím práci a také se vyhnou případným sankcím,“ zdůraznil mluvčí TSK.