Tisková prohlášení - seznam

TSK zahajuje podzimní údržbu automobilových tunelů

Technická správa komunikací hl. města Prahy startuje v těchto dnech podzimní údržbu pražských automobilových tunelů. „Provedeme kompletní mytí tubusů, kontrolu a údržbu technologických zařízení. Tyto práce budou spojeny s omezením provozu v tunelech v nočních hodinách,“ informoval Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí TSK.

Jako první přijde na řadu nejmladší pražský tunel – Mrázovka. Práce zde začnou 25. října a potrvají do 31. října. Od 25. do 28. října vždy od 22 do 5 hodin bude tunel uzavřen ve směru od Strahovského tunelu k Barrandovskému mostu, opačným směrem bude probíhat normální jednosměrný provoz. Od 28. do 31. října vždy od 22 do 5 hodin pak bude tunel uzavřen ve směru od Barrandovského mostu ke Strahovskému tunelu, ve druhém směru bude opět probíhat jednosměrný provoz.

 TSK následně s údržbou zamíří do Letenského tunelu (od 6. do 10. 11.), následně budou práce probíhat v Těšnovském tunelu (od 14. do 18. 11.). V závěru listopadu pak série pravidelných kontrol vyvrcholí ve Strahovském tunelu. Aktuální informace budou dostupné na dopravních webech.

Tunel Mrázovka je složen ze dvou tubusů dlouhých 1004 a 837 metrů. Je součástí městského okruhu, na němž v prostoru Radlické ulice navazuje na tunel Zlíchovský a pokračuje směrem k tunelu Strahovskému.

Strahovský tunel má dva dvoupruhové tubusy a je dlouhý dva kilometry. Byl otevřen v roce 1997 a spojuje Smíchov s Břevnovem.

Letenský tunel byl uveden do provozu v roce 1953. Má jeden obousměrný tubus dlouhý 430 metrů. V letech 2002 až 2003 byl tunel i jeho technologické vybavení kompletně zrekonstruován a jeho řízení přesunuto na centrální dopravní i technologický dispečink.

Těšnovský tunel, který byl otevřen v roce 1980, má dva dvoupruhové tubusy a je dlouhý 360 metrů. Po modernizaci v roce 2000 je řízen z centrálního dispečinku.