Tisková prohlášení - seznam

Bloková čištění se vracejí do pražských ulic

Po prázdninové přestávce opět do pražských ulic vyrazí lidé a stroje na bloková čištění komunikací.

„V červenci a srpnu jsme zcela nezaháleli, protože některé městské části požadovali úklid i v těchto měsících, ale intenzivní bloková čištění startují 1. září a skončí v závěru října,“ uvedl tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. města Prahy Tomáš Mrázek. V první zářijový den budou čištění probíhat v šesti lokalitách v městských částech Praha 2, 8, 11, 13 a 15.

Podrobné informace o blokových čištěních v dané lokalitě lze nalézt na internetových stránkách TSK na adrese www.tsk-praha.cz v sekci Informace pro veřejnost. „Uživatel si může zadat buď název ulice a následně se objeví datum, kdy se blokové čištění uskuteční, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny ulice, ve kterých budou práce probíhat,“ vysvětlil Mrázek.

Informace o blokovém čištění se samozřejmě objeví také přímo na ulicích, kde bude sedm dní před plánovaným čištěním umístěna značka zákaz zastavení s příslušným datem a časovým úsekem. „Žádáme motoristy, aby toto upozornění respektovali a umožnili bezproblémový průběh prací. Pokud tak neučiní, bude jejich vozidlo odtaženo,“ zdůraznil Mrázek. Za odtah vozidla jeho majitel zaplatí 1300 korun a parkovné za první den 150 korun, za každý následující den pak dvě stě korun.